Élelmiszeripari Méréstechnika és Automatizálás Tanszék

Menü megjelenítése

A tanszék elődje 1968-ban jött létre Matematika-Fizika-Agrometeorológia Tanszék néven. Munkatársaink mindig a műszaki tudományok területén kutattak és elsősorban a tudományos eredmények alkalmazási lehetőségeit keresték, keresik. Fő érdeklődési körünk az élelmiszeripar korszerű érzékelői (pl. elektronikus nyelv, ultrahang, gépi látás), gyors fizikai és roncsolásmentes mérési módszerek, ipari automatizálás. Az utóbbi évek új területei a robotika, adatbányászat és big data ipari alkalmazása. A tanszék gondozza az „Élelmiszertechnológiai Automatizálás és Digitalizáció” BSc és az „Élelmiszeripari folyamattervezés” MSc specializációt. Az intézet BSc, MSc és PhD képzéseiben is oktatunk. Fiatalos csapatunk lendületét számos kiemelkedő hazai és nemzetközi doktorandusz is táplálja.
Szolgáltatások
  • folyékony élelmiszerek objektív íz-jellemzése (hamisítás szűrése, íz-fedés, eredet)
  • állomány-monitoring rendszerek kialakítása
  • érintésmentes módszerek fejlesztése beltartalmi jellemzők felületi eloszlásának vizsgálatára (víztartalom, márványozottság, szemcseeloszlás stb.)
  • ellenőrző műszerek (keménység, hőmérséklet, Brix, stb.) kalibrálása
  • PLC-s vezérlések tervezése
Fontosabb eszközök, műszerek
  • Alpha MOS elektronikus nyelv folyékony élelmiszerek objektív íz-jellemzésére